okostelefonok 100 000
|

A legjobb mobiltelefonok 100 000 forint alatt – ezek az okostelefonok megérik!

Egy megfizethető mobiltelefon (okostelefon) megvásárlása már nem jelenti azt, hogy elveszítjük a legújabb funkciókat és teljesítményt. A csúcstelefonok drágábbak, mint valaha, de ahogy a csúcstelefonok fejlődnek, úgy nő az olcsóbbak piaca is. Ma már 100 ezer forint alatt lehet új telefont vásárolni, és egy olyan okostelefont kapni, ami mindent tud, amit csak akarunk tőle. Összeállítottunk egy válogatást a TOP 3 legjobb 100 000 forint alatti mobiltelefonból, ma pedig ezt a listát nézzük meg közelebbről. Ezek a mobilok tökéletesek a közösségi hálózatokhoz, és ez a mi őszinte választásunk!

A legjobb mobiltelefonok 100 000 forint alatt 2022

Motorola Moto G60

Fő előnye a nagy, 120 Hz-es, 6,8 hüvelykes kijelző és a 6000 mAh-s akkumulátor. De ez még nem minden, amit a kezében tart. A G60 elég jó teljesítményt, tisztességes kamerákat, vakut a szelfikhez, tiszta Android operációs rendszert és nagyon szép árcédulát kínál. A teljes csomag tartalmazza magát a G60 készüléket, egy szilikon tokot, egy Turbo Power 20w-os töltőt és USB Type-C töltőkábelt, egy SIM-kivető eszközt és egy kézikönyvet. A tok alapfelszereltségként ütközőkkel van ellátva a képernyő mentén, hogy megvédje a készüléket a sérülésektől és karcolásoktól. Mindig jó, ha az okostelefonoddal együtt kapod a tartozékokat a dobozban. A 200 euró alatti legjobb mobiltelefonok listáján méltán megállja a helyét.

motorola_moto_g60
Motorola Moto G60

Tervezés és anyagok

Az első dolog, ami a Moto G60 kézbe vételekor feltűnik, a súlya és a méretei. A 169,6×75,9×9,8 mm-es okostelefon súlya 225 g, és meglehetősen nehéznek és nagynak tűnik. Végül is egy nagy akkumulátor áldozatokat követel. Ennek ellenére a telefon kiegyensúlyozott és kényelmesen fekszik a kézben, köszönhetően a hosszúkás formának (20,5:9). Az előlapot természetesen a kijelző foglalja el: az előlap 85%-át. A keret körülötte nem a legkisebb, és a felső széle és az „áll“ áll a legjobban. A képernyő méretét (6,8 hüvelyk) tekintve azonban a keret nem különösebben vonzza a figyelmet. A szelfikamera nyílása a felső középső részen, a sima hangszórórács alatt található, a vaku pedig a bal felső sarokhoz közelebb, az üveg alatt helyezkedik el.

Bár a Moto G60 teste műanyag, a hátlap kialakítása nagyon hasonlít az üveglapra. A 3D hatású fényes textúra és a szürke-acél alap féldrágakő hatást kelt. Nem csoda, hogy a G60 színét Dynamic Grey-nek hívják. Van azonban egy mellékhatás, mégpedig az ujjlenyomat-felvételi mágnes. A bal felső sarokban található a vakuval ellátott hármas főkamera, amely ráadásul türkizkékkel van kiemelve. A kamerától kissé jobbra található az ujjlenyomat-olvasó, amely kissé a készüléktestbe süllyesztve, a márka logójával. A legalsó részen található néhány technikai információ, de a különleges háromdimenziós kialakítás miatt a feliratok és piktogramok szinte láthatatlanok, ami véleményem szerint pozitív hatással van a mobil megjelenésére.

A készülék szélei szintén műanyagból készültek, és a telefon színére vannak festve, de a hátlappal ellentétben a textúrájuk egyszerűen fényes, üveghatás nélkül. A szürke színnek, a kontrasztos kameraegységnek és a látható jelölések hiányának köszönhetően a Moto G60 érdekes és harmonikus megjelenésű. Az építési minőség kiváló. Ezenkívül az anyagok víztaszító tulajdonságokkal rendelkeznek, így egy kis vízcsepp vagy eső nem okoz problémát. Ez azonban nem jelent teljes védelmet a vízzel szemben.

Mobil elrendezés

A képernyőtől balra található a SIM-kártyapár vagy egy SIM-kártya és egy microSD-kártya számára kialakított nyílás. A jobb oldalon található a barázdált felületű bekapcsológomb, a hangerőszabályzó gombok és a hangsegéd hívógombja. Ezt a gombot másra nem használhatja, de az asszisztens kikapcsolható a beállításokban. A felső oldalon egy 3,5 mm-es audiocsatlakozó és egy mikrofonnyílás található. Az alján található a fő hangszóró, egy másik mikrofon és egy USB Type-C töltőport. Az ujjlenyomat-olvasó a hátlapon található, ahogy az a Motorola középkategóriás okostelefonjainál megszokott.

Megjelenítés

A Moto G60 kijelzője 6,8 hüvelykes IPS kijelző, melynek felbontása 2460×1080px, pixelsűrűsége 396 ppi, képaránya pedig 20,5:9. A 120 Hz-es képfrissítési frekvencia és a HDR10 szép szaftos bónuszként szolgál. Három frissítési frekvencia üzemmód áll rendelkezésre: normál 60 Hz, 120 Hz, valamint egy automatikus üzemmód, amely mesterséges intelligencia segítségével elemzi a tartalom típusát, és beállítja az optimális képernyőfrissítési frekvenciát. Ez egyfajta egyensúly a sima kép és az ésszerű töltésfogyasztás között. De a nagy akkumulátorkapacitás miatt gond nélkül használhatja folyamatosan a 120 Hz-et. Természetesen sötét témára válthat, automatikus fényerőt alkalmazhat, és beállíthatja a rendelkezésre álló színvisszaadási módok egyikét (természetes színek, világos vagy telített).

Az egyik érdekesség, hogy a Moto G60-on kiválaszthatja vagy létrehozhatja saját stílusát a felhasználói felületnek és az információk megjelenítésének a zárolási képernyőn. A G60 kijelzője általában nagyon jó – a színvisszaadás a választott módtól függetlenül kellemes, a 120 Hz-es támogatásnak köszönhetően a felület sima, a betekintési szögek pedig elég tisztességesek. Csak egy kicsit több fényerőre lenne szüksége, mivel napfényben rosszabb a láthatósága.

Hardver és vezeték nélküli kapcsolat

A Moto G60 meghajtásáról egy 8-magos Snapdragon 732G gondoskodik, amely két, maximum 2,3 GHz-es órajelű, produktív Cortex-A76 magból, valamint hat, 1,8 GHz-es órajelű, energiatakarékos Cortex-A55 magból áll. A grafikát egy Adreno 618 processzor támogatja. Az okostelefon 6 GB RAM-mal és 128 GB tárhellyel rendelkezik, amely microSD kártyával 1 TB-ig bővíthető. Van kétsávos Wi-Fi (2,4 + 5 GHz), Bluetooth 5.0, NFC, valamint GPS, A-GPS, LTEPP, SUPL, GLONASS, Galileo.

Összességében ez egy fürge okostelefon, amely könnyedén megbirkózik a mindennapi feladatokkal és a multitaskinggal, valamint a legkeményebb játékokkal is. Az Asphalt 9 vagy a PUBG magas grafikai beállítások mellett fut. Ami a túlmelegedést illeti, 40 perc játékidő alatt a Moto G60 alig melegszik fel a felső szélén és a kamera területén. Rendszeres használat esetén nincs túlmelegedés.

Operációs rendszer

A Moto G60 szoftveres része tiszta Android 11, mindenféle bővítés nélkül, de tipikus Motorola funkciókkal. Az egyszerűség kedvéért ezeket egy helyen gyűjtik össze, amit Moto-nak hívnak. Az itt bemutatott eszközökkel személyre szabhatja a készüléket (háttérképek, stílusok stb.), valamint különböző speciális gesztusokat is használhat. Például kapcsolja be gyorsan a kamerát az okostelefon kétszeri elfordításával a kezében, vagy kapcsolja be a zseblámpát két „vágó“ mozdulattal. Tippeket és vizuális utasításokat is találsz az okostelefon fő funkcióiról, az equalizer bekapcsolásáról, az osztott képernyő funkcióról és a figyelmes kijelző aktiválásáról, amely nem kapcsol ki, ha a felhasználó ránéz.

A feloldás többféleképpen is történhet, van arcolvasó és ujjlenyomat-olvasó is. Az arcvezérlés működik, és az okostelefon feloldása a segítségével meglehetősen gyors. A beállításokban van egy olyan lehetőség, hogy az arcolvasó bekapcsoljon, amikor felveszi a készüléket, ami nagyon kényelmes – nincs szükség a képernyő további aktiválására. A feloldás ebben az esetben egy kicsit tovább tart – az okostelefon először feldolgozza a helyváltoztatásra vonatkozó adatokat, és csak ezután kapcsolja be a leolvasót. Ez azonban szó szerint a másodperc töredékét veszi igénybe. Sajnos a szkenner sötétben nem működik.

Az okostelefon hátoldalán található ujjlenyomat-olvasó kapacitív, így egyszerűen működik. Amikor a G60-at a kezébe veszi, a bekapcsológomb a hüvelykujja alatt, a lapolvasó pedig a mutatóujja alatt helyezkedik el.

Kamerák

A hátsó kamera három lencséből áll. Ezek közé tartozik egy 108 MP-es főmodul f/1,9-es rekeszértékkel, 9 az 1-ben Ultra Pixel technológiával (12 MP valós felbontás) és a 4K videók 30 fps sebességű felvételének képességével, egy 8 MP-es nagylátószögű kamera f/2,2-es rekeszértékkel és 118°-os látószöggel, valamint egy 2 megapixeles makró kamera f/2,4-es rekeszértékkel és 2,5 cm-es minimális gyújtótávolsággal.

A fő kamera kellemes meglepetést fog okozni. Napközben a fényképek részletesek, tiszták és a színvisszaadás szinte természetes, mivel a kontraszt finom és természetes. Szeretném kiemelni, hogy a kamera tökéletesen kezeli a háttér elmosódását, és maga az elmosódás intenzitása is kiválasztható. Éjszaka természetesen romlik a minőség, de türelemmel elég jó felvételeket készíthetsz az éjszakai fényképezési módnak köszönhetően, amely több fényt rögzít és több részletet mutat.

A szelfi kamerát egy 32 megapixeles modul képviseli f/2.2 fényérzékenységgel, Quad Pixel technológiával (4 az 1-ben, az eredmény 8 MP-es képeket kapunk) és ami fontos, vakuval. Az előlapi vaku általában elég ritka az okostelefonokban, így jelenléte a Motorola G60-ban határozottan pozitívum. Különösen azok számára, akik gyakrabban készítenek szelfiket vagy videókat a szelfikamerával.

Hang

A Moto G60 csak egy hangszóróval rendelkezik, amely hagyományosan az alján található. A hangzás eléggé szabványos – a hangerő elegendő, és maximális hangerőn a hangminőség is jó. Nem a legjobb módja a zenehallgatásnak, de játékhoz, YouTube-hoz, kihangosított kommunikációhoz stb. a hangzás több mint elegendő.

Az akkumulátor élettartama

Mint már említettem, a Moto G60 akkumulátorának kapacitása 6000 mAh, ami nagyon tisztességes. A töltés természetesen sokáig tart. Azonban elég, ha átlagosan két-három naponta feltölti a telefont. De szerencsére a Moto G60 támogatja a TurboPower 20w-os gyorstöltést és kompatibilis a Qualcomm Quick Charge 4-gyel.

Poco M3 Pro 5G

A Poco M3 Pro egy olcsó okostelefon trendi dizájnelemekkel és hasznos NFC modullal. Ez a modell az ár/minőség arány szempontjából a legjobb megoldás. Az okostelefon képességei meglehetősen szerények, ahogy az ára is, de a mobiljátékosokat kellemesen meglepheti, ezért méltán foglal helyet a legjobb 100 ezer forint alatti mobilok listáján.

poco-m3-pro-5g
Poco M3 Pro 5G

Mi van a dobozban?

A Poco M3 Pro készüléket egy elegáns, élénksárga dobozban kapod. A csomagban az okostelefonon kívül található még egy kijelzőre ragasztott védőfólia, egy kábel és egy 22 W-os tápegység USB Type-C-vel, egy SIM-kivető eszköz, egy átlátszó szilikon tok, Poco matricák, kézikönyvek és garancia.

Tervezés, anyagok és kivitelezés

A Poco M3 Pro esetében a márka tervezői úgy döntöttek, hogy eltávolodnak a Xiaomi vagy Redmi dizájntól, így valami sajátot találtak ki, amiről még a hátlapon, a kamera alatt is tájékoztattak (Designed by Poco). Bár az okostelefon még mindig hasonló a Redmi legutóbbi újításaihoz. Pedig a Poco M3 Pro stílusosnak és elegánsnak bizonyult, kiálló fő kameramodullal és a kamera melletti fekete területtel, amelyen a POCO logó látható.

A Poco M3 Pro hátlapja fényes műanyagból készült, amely eléggé koszos lesz. Ha nem visel védőburkolatot, készüljön fel arra, hogy folyamatosan tisztítania kell a hátlapot, vagy piszkos telefonnal kell járkálnia. A készülék bal oldalán található a SIM-kártya és a microSD-kártya foglalata. Választhat, hogy két SIM-kártyát vagy csak egyet és egy microSD-kártyát szeretne használni. A jobb oldalon gombok találhatók a hangerőszabályozáshoz és a bekapcsológombhoz, beépített gyors ujjlenyomat-olvasóval. A tetején egy 3,5 mm-es csatlakozó és egy infravörös port található. Az alján található az USB-C port, a mikrofon és a hangszóró.

Az előlapot Corning Gorilla Glass 3 üveg borítja. Innen nézve a Poco M3 Pro úgy néz ki, mint a legtöbb modern okostelefon. Vékony keret a kijelző körül, szélesebb „áll“ és egy előlapi kamera bevágás a képernyő tetején. A telefon kényelmesen illeszkedik a kézbe. Ez az okostelefon vékony és nagyon könnyű (190 g), különösen az akkumulátor kapacitása miatt. Az okostelefon vízállóságáról nincs hivatalos információ. Ha lehetséges, próbálja meg elkerülni az esőt. Lehet, hogy nem fog jól végződni.

A Poco M3 Pro méretei 161,8×75,3×8,9 mm. Mint már említettem, nagyon könnyű. Az oldalsó gombok és az ujjlenyomat-olvasóval ellátott bekapcsológomb jól elhelyezett és kényelmesen használható. Ahhoz, hogy elérje a képernyő tetejét, még akkor is, ha hosszú ujjai vannak, meg kell változtatnia a fogását. A fényes műanyag ellenére nem csúszik a kézben, ami jó hír azoknak, akik nem szeretnek borítókat használni.

Poco M3 Pro kijelző

A Poco M3 Pro 6,5 hüvelykes IPS-mátrix kijelzője 2400×1080 pixel felbontású (Full HD+), 405 ppi pixelsűrűségű, 20:9 képarányú, 400 nits fényerejű és 90 Hz-es képfrissítési frekvenciájú. A képernyő nem elég fényes, ha kültéren használják. A színhőmérsékletet a beállításokban módosíthatja, de ez nem befolyásolja az átlagos fényerőt. 60 vagy 90 Hz-en az okostelefon kijelzője sima és gyors, de ez inkább a MIUI 12 felépítmény érdeme. A 60 és 90 Hz közötti frekvenciaváltáskor azonban nem látható extra különbség. A beállításokban világos vagy sötét témát állíthatsz be, valamint beállíthatod, hogy időzítéskor automatikusan bekapcsoljon. Van még olvasási mód, szövegméret kiválasztása, képernyő viselkedése VR módban, teljes képernyős beállítások az alkalmazásokban, automatikus forgatás stb.

Poco M3 Pro teljesítmény

A Poco M3 Pro szíve egy nyolcmagos MediaTek Dimensity 700 processzor egy pár Cortex-A76 maggal (2,2 GHz-ig) és hat Cortex-A55 maggal (2 GHz-ig). A MediaTek Dimensity 700 meglehetősen népszerű. Ez egy produktív, de még mindig olcsó chip 5G támogatással. A 15 perces stresszteszt során a MediaTek Dimensity 700 teljesítménye maximum 12%-kal csökkent. Alapértelmezés szerint minden játék a beépített Game Turbo hubba kerül. Miután elindult belőle, az okostelefon a maximális energiát a játékhoz rendeli, feláldozva más folyamatokat. Az okostelefon elég jó játékra. A WoT Blitz általában 30+ fps sebességgel fut magas grafikai beállítások mellett, az Asphalt 9 szintén kényelmesen játszható, akárcsak a Wild Rift és a Call of Duty Mobile. A modell 4 vagy 6 GB LPDDR4x RAM-mal és 64 GB vagy 128 GB belső memóriával rendelkezik. A memóriát microSD-kártyával bővítheti, de ne feledje, hogy a modell hibrid foglalattal rendelkezik, így fel kell áldoznia egy második SIM-kártyát.

A Poco M3 Pro Android 11 operációs rendszert futtat, amelynek tetején a MIUI 12 (stabil 12.0.8-as verzió) és egy egyéni indítóprogram található, amely nagyon hasonlít a tiszta Androidhoz. A kezelőfelület egyszerű és egyszerű, nincs késleltetés.

Kamerák Poco M3 Pro

A Poco M3 Pro hármas fő kamerával rendelkezik. Megvan a 48 megapixeles fő OmniVision OV48B (f/1,79), a 2 megapixeles Hynix Hi259 (f/2,4) jelenetmélységérzékelő és a GalaxyCore GC02M1 (f/2,4) makró modul. Az előlapi kamera itt az OmniVision OV8856 8 megapixeles felbontású. A Poco M3 Pro fő hátránya az ultraszéles látószögű kamera hiánya. Egy olcsó modellhez képest a kamera jól fényképez, de lehetne jobb is. A kamera nem igazán szereti, ha valaki akár csak egy kicsit is megmozdul. Ilyen esetekben a képek túlságosan elmosódottak és zajosak. Van egy külön 48 megapixeles üzemmód, de az abban készült fotók nem sokban különböznek a normál fotóktól. Az autofókusz rendben van. Napközben a képek részletesek és gyönyörűek. Közepes fényben, például amikor besötétedik, a fénykép minősége sokkal rosszabb. A Poco M3 Pro 1080p és 720p videókat készít, de mindig 30 fps sebességgel. Van lassított felvétel mód 120 fps sebességgel, van makró mód is, de csak 720p-ben.

Poco M3 Pro akkumulátor élettartama

A Poco M3 Pro 5000 mAh-s akkumulátort kapott. Támogatja a 18 W-os gyorstöltést, míg a mellékelt tápegység 22,5 W-os teljesítményt biztosít. Az okostelefon másfél napig bírja átlagos terhelés mellett és 90 Hz-es képernyővel. Tehát egy töltés egy teljes napra elegendő. Ha azonban a frekvenciát 60 Hz-re csökkenti, és kevesebbet használja a telefont, akkor a készülék két-három napig bírja.

Xiaomi Redmi Note 11

Annak ellenére, hogy ez a telefon nagyon keveset kerül, tisztességes akkumulátor-üzemidővel, kiváló képernyővel és lenyűgöző építési minőséggel rendelkezik. A Redmi Note 11 használata után nem fogod azt hinni, hogy olyan keveset fizettél érte, és a zászlóshajó-tulajdonos barátaid azon tűnődhetnek, hogy pontosan miért is fizettek ennyit. A Redmi Note 11 tehát mindenképpen ott van a legjobb 100 ezer forint alatti mobiltelefonok listáján!

redmi_note11pro
Xiaomi Redmi Note 11

A csomag tartalma

A Redmi Note 11 csomag tartalma meglehetősen bőséges. Magán az okostelefonon kívül találunk egy 33 W-os töltőt, egy USB Type-C kábelt USB Type-A csatlakozóval, egy átlátszó tokot, garanciális információkat, egy rövid kézikönyvet és egy SIM-kártya eltávolító eszközt.

Redmi Note 11 design

A Redmi Note 11-et elnézve nem tűnik olcsó telefonnak, ami ennyire kevésbe kerül. Könnyű, de jól felépített. A matt műanyag hátlap kellemes tapintású, prémiumabbnak tűnik, mint vártuk, és még a kiálló hátsó kamera is ízlésesen kidolgozott. A mindössze 8,1 mm-es vastagságával ez a modell vékonyabb, mint más olcsó telefonok. Talán csak a kijelző alatti kissé vastagabb „áll“ árulja el a telefon olcsóbb árcéduláját.

A 6,43 hüvelykes kijelzővel rendelkező telefon teljes mérete 159,9 mm x 73,9 mm x 8,1 mm, súlya pedig 179 gramm. Amit ezért az árért kap, arra biztosan nem számítana. Teljesen víz- és porálló, IP53-as besorolással. Tehát védelmet nyújt a por és a fröccsenések ellen, de ennél többet nem, ezért nem ajánljuk, hogy úszni menjen vele. A készülék tetején egy 3,5 mm-es audiocsatlakozó, alul pedig egy USB Type-C csatlakozó található a telefon töltéséhez vagy az adatok másik eszközre történő átviteléhez. A hangerőszabályzó gombok és a bekapcsológomb a jobb oldalon találhatóak, és a bekapcsológombba egy funkcionális ujjlenyomat-olvasó is beépítésre került.

Redmi Note 11 kijelző

A Xiaomi egy 6,43 hüvelykes AMOLED képernyőt használt, amelynek felbontása 1080 x 2400 pixel, 1000 nits csúcsfényerőssége és 90 Hz-es frissítési frekvenciája van. A kijelző a webböngészéstől a filmnézésig mindenre alkalmas. Az egyetlen zavaró tényező a képernyő felső részén középen található kamera, de ez többnyire nem zavaró. Mint mondtuk, a keret szép és vékony, az alsó „áll“ az egyetlen igazi jele annak, hogy ez nem egy drágább középkategóriás okostelefon vagy akár egy zászlóshajó képernyője.

A képernyő finomhangolását illetően már alapértelmezés szerint választhatsz a világos vagy sötét mód közül, a színséma pedig beállítható élénk (alapértelmezett), telített (így a színek mindig felerősödnek) vagy standard (természetesebb megjelenés). Lehetőség van a színhőmérséklet beállítására is.

Redmi Note 11 kamerák

A Redmi Note 11 hátlapján négy kamerával van felszerelve, amely egy 50MP-es nagylátószögű lencséből, egy 8MP-es ultraszéles látószögű lencséből, egy 2MP-es makró lencséből és egy 2MP-es mélységmérő lencséből áll. Az előlapon egyetlen 13MP-es széles látószögű lencse található, amely elég jó az őszinte szelfi fotókhoz és videohívásokhoz.

A hátsó kamera bizonyos mértékig rendben van, vagy megfelelő megvilágításban a legtöbbször olyan felvételeket kap, amelyek több mint elég jók a közösségi hálózatokhoz, de ahogy a megvilágítás romlik, a fényképek minősége gyorsan csökken. A kamera kezd lassulni a részletekben, az olyan funkciók, mint a fókuszálás és a HDR nem olyan jók, mint a középkategóriás vagy zászlóshajó telefonoknál, ami várható volt.

Az ilyen árú olcsó telefonok ritkán képesek nagyszerű éjszakai fotókat készíteni, és a Redmi Note 11 folytatja ezt a hagyományt. Ha nincs, vagy nagyon gyenge a megvilágítás, valószínűleg még bekapcsolt éjszakai üzemmóddal sem fogja megkapni a kívánt képet.

Műszaki adatok és teljesítmény

A Redmi Note 11 specifikációi megfelelnek az árának. A mobil Qualcomm Snapdragon 680 processzort, 4 vagy 6 GB RAM-ot és 64 vagy 128 GB belső tárhelyet tartalmaz. Javasoljuk, hogy 128 GB-ot válasszon, bár van microSD-kártya foglalat is.

Ezek egy modern okostelefon esetében eléggé alapvető specifikációk, de elegendőek ahhoz, hogy az okostelefon normálisan működjön, és ne legyen semmilyen hiba vagy késedelmes válasz. Természetesen a képernyők és alkalmazások közötti váltás nem lesz olyan sima, mint a zászlóshajó, de ismét fizetsz sokkal kevesebbet a hardver, így ez valami, amivel számolni kell.

A telefon nem támogatja az 5G hálózatot, ami nagy kár, mivel ez a következő generációs csatlakozási technológia mostanában jelenik meg a legtöbb telefonon. Még az olcsóbbaknál is, és mivel az 5G egyre megfizethetőbbé válik (legalábbis a városi területeken), ennek hiánya elriaszthat a Redmi Note 11-től. Másrészt azt is mondhatnánk, hogy az elmúlt néhány évben teljesen problémamentesen éltünk a 4G-vel. Ami a szoftvert illeti, a Xiaomi MIUI 13 az Android 11 tetején található.

Az akkumulátor élettartama a Redmi Note 11 esetében

Ha a Redmi Note 11 teljesítménye nem is egészen csúcsminőségű, az akkumulátor élettartama valamivel jobb. Könnyen átvészelhet egy egész napos használatot, és estére körülbelül 30-40%-os akkumulátor marad. Az 5000 mAh kapacitású akkumulátor elég nagyvonalú, és csak akkor kell majd napközben töltőre vadászni, ha olyan nehéz feladatokat végzel, mint a GPS-navigáció és a játék. A Redmi Note 11 nem támogatja a vezeték nélküli töltést, de a 33 W-os vezetékes töltés tökéletesen megfelel, és a nulláról alig több mint egy óra alatt teljes töltést érhet el.

Így választottuk ki a TOP 3 legjobb 100 000 forint alatti mobiltelefont. Így nem kell több ezer dollárt költenie egy új okostelefon vásárlásakor, és ma már igazán prémium specifikációkat és funkciókat kaphat, akár népi áron is.

Similar Posts

One Comment

Comments are closed.